Sandėlių g. 28, Klaipėda, LT-95107
I-V 8:00 - 17:00 val. VI-VII Nedirbame
Breadcrumb Image
Malkinės pirties krosnelės. Kokią pasirinkti?
15 Geg 2019  /  by admin   /   0 Comments

Malkinė pirties krosnelė yra vienas iš svarbiausių pirties elementų. Tai yra pakankamai brangi, bet svarbi pirties dalis, todėl būtina iš karto pasirinkti tinkamai, kad galėtumėte džiaugtis savo pirtimi ir mėgautis nuostabiu garu.

Pirties krosnelių būna įvairių: elektrinės, malkinės, dujinės. Anot pirties mėgėjų, gera pirtis bus tik ta, kurioje yra malkinė krosnelė: dūmų kvapas, ugnis, kūrenimo malonumas!

Jeigu biudžetas, skirtas pirties krosnelei, yra neribotas, išsirinkti bus paprasta, bet jei pinigai, skirti pirties įrengimui ir pirties krosnelei, yra riboti, labai svarbu gerai išanalizuoti pasirinktų krosnelių kainas, palyginti gamintojus, atsižvelgti į privalumus ir trūkumus.

Vaidas Baupkus, http://www.pirtiesprekes.lt projektų vadovas, įvardina pagrindinius požymius, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis pirties krosnelę:

 1. Kokybė. Nuo jos priklauso, kiek krosnelė tarnaus. O kas gi lemia pirties krosnelės kokybę? Metalo storis, jo kokybė ir konstrukcija. Paprastai nekokybiškose pirties krosnelėse pirmiausia pradega pakuros metalas, todėl visada atkreipkite dėmesį į tai, kokio storio metalas naudojamas. Yra krosnelių, kurių pakura išdėta šamotinėmis plytomis. Tokiu atveju tikimybė, kad pakura pradegs, yra mažiausia.
 2. Akmenų kiekis. Kuo daugiau akmenų, tuo bus malonesnis ir kokybiškesnis garas! Kuo didesnis akmenų kiekis, tuo ilgiau kūrenama pirtis. Įkaitusi krosnelė šilumą išlaiko ilgiau. Reikėtų nepamiršti, kad garas priklauso ir nuo krosnelės tipo. Jeigu mėgstate sausą, nedeginantį ir malonų garą, Jums derėtų rinktis akumuliacinio tipo pirties krosnelę. Jeigu mėgstate sunkesnį, šlapesnį garą, lengviausia jį išgauti bus pilant vandenį ant krosnelės su tinklu.
 3. Ekonomiškumas. Jis priklauso nuo degimo kameros konstrukcijos ištobulinimo.

Suomiškos pirties krosnelės – tai kokybiškumo ir patikimumo ženklas. Populiariausios suomiškos pirties krosnelės – Narvi ir Harvia. Šios tautos naudojimosi pirtimis tradicijos yra labai senos, todėl per daugelį metų jie ištobulino savo krosneles. Galima sakyti, kad suomiai geriausiai žino, kaip pagaminti tobulą pirties krosnelę.

Keletas patarimų, kaip teisingai naudotis pirties krosnele:

Kaip teisingai kūrenti krosnelę?

Kūrendami pirties krosnelę, atkreipkite dėmesį į pakuros metalo spalvą. Metalo spalva turėtų būti raudona. Labai svarbu neperkaitinti metalo, nes jis gali pradegti! Jeigu metalas įgavo oranžinę spalvą, mažinkite malkų kiekį!

Kokia būna pirties akmenų temperatūra?

Karščiausiai akmenis įkaitina akumuliacinio tipo pirties krosnelė Aito AK – 550-650°C karščio. Geriausia Aito AK krosnies savybė yra garas. Karštis yra švarus ir švelnus, toks, kokį visada rekomenduoja pirčių ekspertai. Garas yra absoliučiai švarus, be dulkių ir nuodegų, ir ypač lengvas, nes kaitinant krosnį ugnis eina per akmenis, kurie įkaista iki raudonumo, o kartais net iki baltumo.

Žinoma, ne visos pirties krosnelės sugeba įkaitinti akmenis iki tokio karščio! Krosnelių akmenys, dedami tarp pakuros kanalų ir ant viršaus, nebūna tokie karšti. Apatiniame sluoksnyje akmenys įkaista iki 450-550°C, viršutiniame – 300-350°C.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis pirties krosnelę?

Pirmiausia reikėtų žinoti tikslius patalpos išmatavimus (kubatūrą), kokia turėtų būti pirties krosnelės pakura: vidinė ar išorinė, kokio tipo garą mėgstate ir kokioje temperatūroje jaučiatės gerai. Žinant atsakymus į šiuos klausimus, konsultantas galės Jums padėti išsirinkti pačią tinkamiausią krosnelę.

Kodėl verta pirties krosnelę pirkti iš specializuoto salono?

Tokiuose salonuose dirba žmonės, kurie puikiai išmano viską, kas susiję su pirtimis. Jie ne tik patars, kokia įranga Jums tinkamiausia, bet ir galės paruošti pirties projektą. Prireikus ne tik tinkamai ir pagal visus reikalavimus įjungs krosnelę, bet ir galės įrengti visą pirtį! Sugedus įrangai, skubiai sutvarkys pagal garantinius įsipareigojimus.

Žinia, dažniausiai nespecializuotose prekybos vietose įsigytoms krosnelėms garantinis remontas greitai nebus suteiktas. Reikės atvežti krosnelę į prekybos vietą, tada ji bus vertinama, tikėtina, siunčiama gamintojui, ir tai gali užtrukti nemažai laiko, o niekas nenori, kad pirtis neveiktų! Žinoma, visada galite kreiptis dėl remonto paslaugų į specializuotą saloną, tačiau prekėms, kurias pirkote kitur, garantija negalioja, todėl remontas bus mokamas!

Baigiant keletas pirties privalumų:

 • Pirties garai atveria odos poras ir prakaituojant pašalinami nešvarumai;
 • Gerina kraujo apytaką;
 • Spartina organizmo medžiagų apytaką;
 • Didina ištvermingumą;
 • Žadina apetitą;
 • Gerina koordinaciją;
 • Šalina nuovargį;
 • Malšina raumenų skausmus;
 • Stiprina organizmo atsparumą;

Planuojate įsirengti pirtį?

Mes galime padėti! Galime pasiūlyti visą reikalingą įrangą pirtims, nuo dailylentės iki vantos! Galime įrengti pirtį! Paruošti pirties projektą!